Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді реформування гуманітарної сфери почалося з незаконного звільненняУ Кіровограді реформування гуманітарної сфери почалося з незаконного звільнення

Кіровоград.proUA.com

Кіровоградська міськрада взялася за реформування гуманітарної сфери міста. Тепер замість одного управління (освіти) та трьох відділів (фізкультури і спорту, культури і туризму та сім`ї і молоді) буде один гуманітарний департамент. Усією гуманітарною сферою керуватиме депутат міськради від фракції БЮТ Валентина Пупишева.

Першим кроком у нелегкій справі перерозподілу впливу стало звільнення начальника управління освіти Лариси Костенко. З нею поспілкувався «Кіровоград.proUA.com».

- Якби це все відбувалося нормальним шляхом... От у нас, скажімо, є намальована структура. Є управління освіти, начальник і стрілочками показано, як відбувається керування. Видно, де який заклад, де знаходяться учні, що вгорі, які відділи допомагають налагодити навчальний процес. На сьогодні нам ніхто не показав схему, яка буде у департаменті. Якщо нам намалюють, покажуть, розкажуть, доведуть, що це дійсно принесе результат, то тоді всі погодяться.

- Наскільки відомо, вас звільнено з порушенням: ви були на лікарняному...

- Так. Факт звільнення я буду оскаржувати в суді, тому що це моя особиста, я вважаю, справа. Тут одне іншого не стосується.

Якщо у звільненні написали про порушення, то треба було сказати, що у вас проводиться перевірка, які питання перевіряються. Перевірили - дали акт чи довідку, я з нею ознайомилася і дала пояснення, що я вважаю, так там чи не так. Нічого цього не було. Запросили мене в кабінет мера, п`ять чи шість осіб сиділи там, мені зачитали якусь довідку, яку я вже в тому стані... Ну, на слух я вже не все сприймала. Попросили дати письмові пояснення й одразу зачитали наказ про звільнення.

- П`ять чи шість осіб у кабінеті мера - це хто конкретно?

- Я не хочу називати цих людей, які сиділи, опустивши голови... Вони - люди підневільні.

- Яка підстава вказана у наказі про ваше звільнення?

- Одноразове грубе порушення. Я не хочу це зачитувати зараз. Учора на сесії вже зачитали про ту машину, яку ми на освіту купили. Деякі люди зараз думають, що це та машина, на якій я їжджу, моя особиста. Коротше, приниження йде по повній програмі.

- Ви вчора на сесії говорили, що негативні явища в освіті у Кіровограді тягнуться ще з липня.

- Так, як тільки розпочав роботу департамент. Нам постійно говорили, що є порушення в галузі. Але ніякої перевірки, ніяких фактів немає. Я неодноразово зверталася до заступника міського голови (керівника гуманітарного департаменту Валентини Пупишевої - «Кіровоград.proUA.com») і просила: «Скажіть, що ми робимо не так. Якщо є якісь порушення, скажіть нам, і ми будемо виправлятися». Адже для того щоб казати, що у вас є порушення, треба про них знати.

- Вас і раніше намагалися звільнити?

- Так.

- Особисто Володимир Пузаков?

- Кухаренко (начальник департаменту ЖКГ, голова фракції Партії регіонів - «Кіровоград.proUA.com») і Марковський (голова фракції БЮТ - «Кіровоград.proUA.com») у присутності роботодавця - Володимира Тихоновича. Але ж я це не доведу, це все на словах було.

- Що, на вашу думку, очікує на працівників управління освіти? Будуть скорочення?

- Вчора зібрали всіх працівників управління освіти й ознайомили їх із не підписаним ще мером рішенням сесії міської ради, у якому зазначено, що працівники будуть переведені. Люди всі мовчать, тому що вони бояться за свої долі. На жаль, поки не ясно, які штати будуть у новій структурі. Обіцяти, що, мовляв, вас усіх переведуть - але куди? Ніхто нікого зі штатним розписом не ознайомлював.

Хоча, коли відбувається процес реорганізації, відповідно до законодавства повинно бути, що там є певний штатний розклад. Людям кажуть: ось там у вас буде п`ятнадцять посад, така, така, така й така. І буде комісія, яка визначатиме ваш рівень і хто в першу чергу претендує, хто згоден, а хто ні. Такого ніхто не бачив. Люди мовчать, вони не знають, як далі розгортатимуться події. Всі хочуть працювати.

- Де, на вашу думку, коріння цієї всієї ситуації? Чому виникло питання реформування гуманітарної галузі?

- Політика. Це вибори. Можливо, на президентських ще мало вийде адмінресурс використати, а потім будуть у нас вибори місцеві. Одна особа буде приймати на роботу десь сім - вісім тисяч людей. Всі вони знатимуть, від кого залежать.

- Скільки на сьогодні працює людей у сфері освіти в Кіровограді?

- Загалом - близько п`яти з половиною тисяч. І майже тридцять тисяч вихованців, а у вихованців є батьки... Ну, і ще додадуться фізкультура і спорт, спортивні школи, і культура, музичні школи, бібліотеки тощо.

- Напевно, все-таки не лише політика. Були ще земельні питання.

- На вчорашній сесії прийняли рішення - забрали частину земельної ділянки у дошкільного навчального закладу номер двадцять вісім під будівництво нібито дитячого будинку. Ми не проти цього, але є певні норми, і я вважаю, що, для того щоб будувати дитячий будинок, можна вибрати краще місце. А так - дошкільний навчальний заклад цей знаходиться у дворах, там гаражі, потім - немає паркану, невеликий майданчик і садочок. Навкруги - жилий масив. Тобто посередині двору будуватимуть дитячий будинок. У мене є підозра, що спочатку все робиться наче з благими намірами, а потім змінять цільове призначення і хтось щось там побудує.

- А по станції юних техніків? Там теж щось хотіли будувати?

- Був лист, що «я прошу вилучити земельну ділянку за адресою Яновського, шістдесят» у зв`язку з рішенням міськради від дев`яносто шостого року про розташування там СЮТ. Але просто «вилучити земельну ділянку», а мета не вказана. Якби там було вказано, наприклад, «з метою приведення державного акту на землю у відповідність до того... і так далі», то інша справа.

- Ви кажете, лист. За чиїм підписом?

- Було підроблено наш бланк, усе надруковане, єдине, що мені залишалося - поставити свій підпис і зареєструвати документ.

- То ви підписали?

- Ні, не підписала. Минулої п`ятниці віднесла цей лист міському голові, попросила розібратися. А в понеділок мене знову змушували його підписати.

- Хто?

- Директор департаменту (директор гуманітарного департаменту Валентина Пупишева - «Кіровоград.proUA.com») і колишній, уже можна сказати, директор станції юних техніків Андрій Максюта.

- У якому стані справи, які управління освіти передаватиме новоствореному департаменту?

- Я думаю, що всі питання будуть вирішуватися згідно з чинним законодавством. Реорганізація відбуватиметься шляхом приєднання до департаменту, тобто, інакше кажучи, департамент буде правонаступником тих юридичних осіб, які ліквідовуються.

Розумієте, ми не проти змін. Але треба довести, що дійсно від цього буде результат.

Андрій Лисенко

Теги новости:
образование
гуманитарная сфера
Лариса Костенко
Владимир Пузаков
Виктор Кухаренко
Валентина Пупышева
увольнение
интервью

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS