Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:



Новости Кировограда

Кіровоградському театру ляльок — 70 роківКіровоградському театру ляльок — 70 років

Прес-служба ОДА

Сьогодні у Кіровоградському обласному театрі ляльок відбудуться урочистості з нагоди 70-річчя від дня його заснування. Свій ювілей театр зустрічає в особливому статусі: у листопаді нинішнього року за значні творчі і виробничі здобутки, вагомий внесок у підтримку творчої молоді, пропаганду українського театрального мистецтва йому присвоєно звання академічного.

У залі зберуться колишні працівники театру, представники профільного міністерства, профспілок, керівники області і міста, колеги, друзі, партнери і просто шанувальники мистецтва театру ляльок. Окрім концертної програми, підготовленої за участю дитячих самодіяльних колективів області та студентів театральних коледжів України, присутнім буде запропоновано переглянути фотовиставку та слайд-шоу про історію та сьогодення кіровоградських лялькарів. Наступного дня гості переглянуть присвячену ювілею нову виставу театру «Ніч перед Різдвом» за однойменним твором Миколи Гоголя у постановці заслуженого діяча мистецтв України Євгена Гімельфарба.

За сім десятиліть колектив здійснив постановку близько 180 вистав за класичними творами всесвітньовідомих та сучасних авторів. Вже четверте покоління глядачів виховується на незмінним принципах добра і справедливості, любові і співчуття, які є невід'ємною складовою кожної вистави. «Горбоконик» і «Білосніжка», «Кицькин дім» і «Лускунчик», «Пурпурова квіточка» і «Троє поросят», «Солом'яний бичок», «Лисичка, котик і півник» та багато інших принесли славу театру і не одне десятиліття радували маленьких відвідувачів.

На жаль, вже немає «першопрохідців» Георгія Волченка, Петра Щербакова, Олександра Заболотного, Катерини Корданець, Оксани Шульги, Анатолія Мартинюка та Миколи Герасимчука, які у далекому 1939-му розпочинали славетну історію театру, зате ми можемо вклонитися працівникам 70-х: директору Вірі Махоріній, головному бухгалтеру Валентині Ігітян, педагогу Світлані Черноморченко, акторам Миколі Власенку, Євгену Барміну, Юрію Жеребцову, Ларисі Чухрій, Валентині Дьяковій, режисерам Олександру Інюточкіну, Леоніду Попову, Анатолію Шубі, незмінному головному художнику театру Василю Остапенку та іншим митцям, які відроджували самостійний єдиний професійний мистецький заклад для дітей області.

За останнє десятиліття зміцнилася і покращилася матеріально-технічна база театру: осучаснилися театральні приміщення, транспорт, музична та світлова апаратура.

Значні творчі досягнення кіровоградських лялькарів завдяки плідній співпраці з відомими режисерами, заслуженими артистами України Анатолієм Поляком та Віталієм Гольцовим, заслуженим діячем мистецтв України Євгеном Гімельфарбом знайшли своє відображення у безлічі дипломів та нагород різних міжнародних фестивалів: «Золотого Телесика» у Львові, «Подільської ляльки» у Вінниці, «Інтерляльки» в Ужгороді та інших. Високо оцінено і особистий внесок працівників у розвиток театрального мистецтва області і України: лауреатом обласної премії «Духовний скарб Кіровоградщини» став актор театру, провідний майстер сцени Геннадій Стогодюк, почесне звання «Заслужена артистка України» отримала актриса Вікторія Ставріаніді-Стогодюк, званням «Заслужений працівник культури України» відзначено роботу директора театру Григорія Педька.

Фото — Р.К.С.

Теги новости:
культура
искусство
юбилей
театр
кукольный театр

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS