Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Проблеми видобувної промисловості на КіровоградщиніПроблеми видобувної промисловості на Кіровоградщині

Прес-служба ОДА

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Мовчан провів нараду з проблемних питань діяльності підприємств галузі видобування неенергетичних корисних копалин. У нараді взяли участь голова обласної ради Микола Сухомлин, керівники гірничодобувних підприємств області.

На нараді було розглянуто проблемні питання діяльності підприємств зазначеної галузі, умови збільшення обсягів виробництва, стан виплати заробітної плати на цих підприємствах, ситуацію зі скороченням та вивільненням працівників.

Володимир Мовчан, характеризуючи перспективи видобутку корисних копалин на Кіровоградщині, зазначив, що ми є одним з найбільш насичених мінеральними ресурсами регіонів України, а гірничодобувна галузь області має великі потужності.

Разом з тим голова облдержадміністрації відзначив, що в галузі існує низка проблем, які потребують невідкладного вирішення. «Ми змушені констатувати той факт, що ситуація у галузі у 2009 році значно погіршилася», – підкреслив Володимир Мовчан.

Серед факторів, які на думку керівників гірничодобувних підприємств області, негативним чином впливають на розвиток галузі – зростання залізничних тарифів на перевезення вантажів, підвищення цін на енергоносії, відсутність або зниження обсягів замовлень на вироблену продукцію з боку підприємств будівельної та шляхобудівної галузей.

Існує заборгованість з виплати заробітної плати працівникам ВАТ «Кіровоградський кар’єр», що виникла упродовж серпня 2008 року - вересня 2009 року у зв’язку з реконструкцією щебеневого заводу та зміною технологічного обладнання. На даний час реконструкція завершена, завод почав працювати 11 листопада. Складено графік погашення заборгованості з заробітної плати.

У той же час внаслідок різкого зниження попиту на вироблену продукцію, накопичення великих залишків готової продукції на складах підприємств та неможливістю фінансового утримання усіх працівників протягом нинішнього року як вимушений захід на ЗАТ «Елгран», ЗАТ «Кіровоградграніт», ВАТ «Гайворонський спецкар’єр», ТОВ «Чарнокіт», Заваллівській філії ТОВ «Заваллівський графіт» відбулося скорочення робочих місць.

Володимир Мовчан закликав керівників гірничодобувних підприємств шукати нові ринки збуту виробленої продукції, наполегливо працювати у напрямку здешевлення її виробництва. Голова ОДА нагадав учасникам наради про позитивний досвід ВАТ «Кіровоградський кар’єр», керівництву якого після тривалої реконструкції підприємства вдалося укласти вигідні для області угоди на поставки готової продукції до Росії на суму 50 млн. грн.

Голова облдержадміністрації доручив виконуючому обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації Анатолію Ревенку за результатами наради відпрацювати пропозиції щодо використання продукції місцевих підприємств гірничодобувної галузі у сфері будівництва та ремонту доріг області.

На фото — Крупський гранітний кар'єр, с.Крупське, Кіровоградська область.

Фото — ЗАТ «Елгран»

Теги новости:
Владимир Мовчан
экономика
промышленность
добывающая промышленность
полезные ископаемые
карьер
гранит
зарплата
увольнение
задолженность по заработной плате

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS