Кіровоградській «Укрпошті» заборонять плюндрувати один з кращих будинків міста
Кіровоградська міська рада
Кіровоградська міська Художня рада не погодила підприємству УДППЗ «Укрпошта» зовнішню рекламу на фасаді реконструйованого будинку поштамту.
На думку членів ради, така реклама позбавлена естетичного смаку, громіздка і жодним чином не вписується в архітектурний стиль однієї з кращих будівель обласного центру.
На жаль, підкреслив голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки архітекторів України Григорій Литвин, керівництво «Укрпошти» не прислухалося до думки фахівців і таки встановила на фасадах впродовж вулиць Карла Маркса і Гоголя вивіску, яка примітивним образом демонструє перелік послуг, що надаються поштою.
Архітектори Кіровограда підготували публічне звернення до громадськості міста, яким хочуть припинити «творчу ініціативу» тих, хто своєю непрофесійною діяльністю псує зовнішній вигляд рідного міста.
Звернення представників громадськості міста Кіровограда з приводу незаконного розміщення рекламних засобів та вивіски на фасадах Головпоштамту
Передостанній день 2000 року був днем урочистого відкриття відреставрованого приміщення Кіровоградського головпоштамту.
З цієї нагоди зібралась така кількість людей, що довелося тимчасово перекривати рух міського транспорту по вулиці Карла Маркса та по вулиці Гоголя. Справа в тому, що багато кіровоградців ще пам’ятали, який вигляд мала будівля у ті часи, коли її не торкались багаточисельні перебудови та “косметичні ремонти”, і мешканці міста прийшли подивитися на результати роботи справжніх реставраторів.
Важко пригадати, у нашому місті, інший приклад відновлення архітектурної пам’ятки, який викликав би таке дбайливе ставлення архітекторів, художників, будівельників, працівників інших професій, причетних до виконання цієї копіткої роботи.
Наш земляк (колишній міський голова) Василь Мухін, вже не один рік працюючи в столиці, не забував про рідне місто і його нагальні потреби. Саме він ініціював розробку проекту реставрації цієї пам’ятки архітектури, сприяв виділенню коштів на її відновлення, регулярно приїздив на планерки, брав участь в обговоренні ходу робіт. Безпосередньо опікувались результатами реставрації та були присутніми на відкритті оновленої споруди голова облдержадміністрації Василь Моцний та голова обласної ради Василь Сибірцев.
Напевне, цей рік був найнасиченішим будівельними проблемами, зокрема реставраційними роботами, для директора Кіровоградської обласної дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олександра Зазимка, його заступників, директора Кіровоградського поштамту Анатолія Стадника. Всі працювали згідно з розробленим проектом, вивіряючи масштабність та доцільність декору, реклами, кольорів фарбування стін та ін.
Органічно вписалася у загальне рішення надбудова третього поверху з встановленою в ніші скульптурною групою «Ангели-провісники». Відновлено вхід до головного залу пошти з вулиці Карла Маркса (як і було раніше). Під час створення інтер’єру основного операційного залу застосовувалися сучасні будівельні матеріали, освітлення, обладнання та зручні меблі. Особливу увагу автори проекту приділили відновленню фасаду. Саме на колишньому місці був встановлений годинник, відреставровані цегляні стіни та декоративні елементи будівлі, розміщена відповідна техніка для підсвічування споруди у нічний час.
Зважаючи на те, що будівля пошти за своїм зовнішнім виглядом повинна розпізнаватися і сприйматися у якості домінанти у кварталі та на центральній вулиці, був знайдений той масштаб рекламної вивіски, який органічно сприймався у співвідношенні до розмірів всієї споруди. Увага приділялася навіть розміру флюгера, встановленого на покрівлі. Все, що було задумано, на погляд фахівців та жителів обласного центру, зробити вдалося.
Пам’ятка архітектури стала одним із символів Кіровограда, її зображення опубліковані у буклетах, листівках та різноманітних виданнях про місто.
Будівля викликала повагу гостей міста та гордість кіровоградців.
Пройшло декілька років… До керівництва Кіровоградською поштою прийшли нові особи. Зважуючи на їх дії - не кіровоградці! На головному фасаді, за їх ініціативою, виготовлена нова реклама. Встановити даний “витвір мистецтва” могли тільки люди, які повністю позбавлені естетичного смаку, яким усе байдуже, але дуже хочеться якось відзначитися. На фасадах (впродовж вулиць Карла Маркса і Гоголя) встановлено громіздку вивіску, яка найпримітивнішим чином демонструє перелік послуг, які надаються поштою. А домінує над усім цим - напис “Поштамт”, виконаний величезними літерами. Дані роботи чомусь для нашого міста виконувались у Дніпропетровську. Вивіску встановлено без відповідного дозвільного документа, ескізи “творіння” не погоджувались Художньою радою та авторами проекту реконструкції споруди. Це викликало здивування та обурення громадськості міста, органів обласної та місцевої влади. Запропоновано узгодити ескізи вивіски та реклами.
На засіданні Художньої ради директор Кіровоградської пошти разом з менеджером із Дніпропетровська захищав вищезазначене неподобство. Розмова фахівців архітекторів, художників з ними показала повну некомпетентність цих людей. Художня рада категорично рекомендувала керівництву головпоштамту негайно демонтувати вивіску та рекламу, замовити виготовлення ескізів рекламних засобів та вивіски на фаховому рівні, погодити у встановленому порядку та якісно змонтувати у вказаному місці на фасаді.
До цього часу реакції ніякої! Вивіска на тому ж місці, ніхто її не демонтував.
Тому, звертаємося до керівництва пошти і хочемо підкреслити, що будь-яку роботу повинні виконувати саме фахівці.
Відповідне звернення буде також направлено генеральному директору УДППЗ «Укрпошта» з проханням припинити «творчу ініціативу» своїх працівників у нашому обласному центрі.
Голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки архітекторів України
Г. Литвин
Голова Кіровоградської організації всеукраїнської творчої спілки – спілки рекламістів України
І. Саєнко
Заступник голови ради обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури
В. Сердюк
Генеральний директор ВАТ “Інститут “Кіровоградагропроект”
П. Довченко
Автори будівництва та реставрації будівлі Головпоштамту:
Заслужений архітектор України
Л. Крейтор
Заслужений архітектор України
В. Кривенко
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.