Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Розкопки на Кіровоградщині зчинять переворот у європейській археології?Розкопки на Кіровоградщині зчинять переворот у європейській археології?

Кіровоград.proUA.com

Сліди Стрілецької культури, знайдені під час археологічних розкопок у Новомиргородському районі, змушують інакше подивитися на історію проживання перших людей на території Європи.

Про це «Кіровоград.proUA.com» заявив професор Києво-Могилянської Академії Леонід Залізняк.

Знайдені були кремінні наконечники Стрілецької культури, причому поява їх саме в цьому місці докорінно змінює гіпотезу науковців-археологів про час пересування і проживання людей тієї доби на наших землях.

За словами Леоніда Залізняка, знайдені докази свідчать, що тут жили неандертальці приблизно 150 тисяч років тому. Також було знайдено і сліди технологій ранніх людей Homo sapiens, які жили тут у цей же період.

Наука ж говорить, що неандертальці, які жили та території тогочасної Європи, вимерли 28 тисяч років тому і ніяких контактів з пізнішими людьми не мали. Знахідки Новомиргородщини свідчать про те, що неандертальці співіснували з ранніми Homo sapiens, чого раніше доведено не було.

Крім того, Стрілецьку культуру вважали територіально суто російською. Пам’ятки, знайдені в Новомиргородському районі, свідчать, що культура зародилася на території східної Європи, звідки поширилася на захід.

Нагадаємо, докази існування на території України Стрілецької культури знайшли під час археологічних розкопок у Новомиргородському районі.

Ідеться, зокрема, про знахідки на розкопках стоянки «Вись», де в середині літа працювали студенти-історики під керівництвом професора Києво-Могилянської Академії Леоніда Залізняка, а також члени археологічних гуртків із Кіровограда, Капітанівки.

Довідка. Стрілецька культура, Костенківсько-Стрілецька культура — археологічна культура пізнього палеоліту. Науково датована (можливо 36 000) 32 000–30 000 (відомі пізні прояви до 23 000) роками до РХ. Територія: басейни Дона, Десни і Дніпра; досягала на півдні Бирючої Балки 2 в долині Сіверського Донця, на півночі — Сунгирь на Клязьмі біля Владимира, можливо, Гарчі в Приураллі. Вважається найбільш давньої в цьому районі Східної Європи. Джерело — Вікіпедія.

Читайте також:

Теги новости:
археология
раскопки
Новомиргород
Костенковско-Стрелецкая культура
история
наука

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS