Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Вступна кампанія 2011: що змінилося?Вступна кампанія 2011: що змінилося?

Прес-служба ОДА

У Кіровоградській облдержадміністрації журналістам розповіли, як проходитиме вступна кампанія до вищих навчальних закладів у 2011 році.

Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, кандидат педагогічних наук, ознайомив представників ЗМІ з особливостями проведення зовнішнього незалежного тестування та пробного тестування у 2011 році.

Анатолій Анісімов детально розповів про умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році. Він зауважив, що вони мало чим відрізнятимуться від умов 2010 року, основним етапом вступу залишається зовнішнє незалежне оцінювання. Однак у наступному році до предметів тестування додається ще один - російська мова. Його обиратимуть ті випускники, чия майбутня професія буде пов’язана з російською філологією. Українська мова і література і надалі залишаться обов'язковим предметом.

У 2011 році вступники можуть подати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, видані в 2011, а також у 2008, 2009 і 2010 роках. Мінімальний бал сертифіката залишився незмінним - 124, однак для окремих спеціальностей, на розсуд ВНЗ, він може становити і 170 балів.

Охарактеризував Анатолій Анісімов і певні особливості вступної кампанії 2011 року, які відрізнятимуть її від попередньої. Він повідомив, що ті абітурієнти, які закінчили школу 2007 року чи раніше, зможуть самі обирати, що їм до вподоби: складати тестування чи іспити у вузах. І якщо торік така норма поширювалася тільки на вступників заочного і вечірнього відділень, то з наступного року можливість вибору матимуть і ті, хто планує вчитися на стаціонарі.

Переможці всеукраїнських олімпіад та конкурсів-захистів Малої академії наук у 2011 році позбавлені права на першочерговий вступ до вищих навчальних закладів України. Тепер переможці, які посіли 1-е місце, отримають до своїх конкурсних балів додаткові 50 балів, 2-е місце - 40 балів, 3-е місце - 30 балів.

Досить цікавим є той факт, що вперше з часів запровадження правил вступу за сертифікатами ЗНО абітурієнти, які відвідували курси довузівської підготовки, матимуть пільги. До свого рейтингового бала слухачі курсів додадуть, згідно з новими правилами, 20 додаткових балів, але тільки в тому ВНЗ, в якому абітурієнт прослухав курси. При цьому сама підготовка повинна тривати не менше трьох місяців і складати щонайменше 150 аудиторних годин.

З приводу пробного тестування Анатолій Анісімов зауважив, що реєстрація бажаючих його пройти уже розпочалася, і тим, хто хоче перевірити свої знання перед обов’язковим зовнішнім незалежним оцінюванням, треба подати заявку до 10 грудня (бо вже 15 грудня розпочнеться реєстрація учасників обов’язкового незалежного оцінювання) і приготувати 84 гривні за кожен предмет, адже ця процедура, на відміну від обов’язкового літнього тестування, не є безкоштовною.

Довідково: з програмовими вимогами ЗНО та загальною характеристикою тестів можна ознайомитися у розділі «Підготовка до ЗНО - 2011» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Фото — Gettyimages.com

Теги новости:
образование
ВНО
тестирование
поступление в ВУЗ

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS