Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді порахували прибутки вуличних торговцівУ Кіровограді порахували прибутки вуличних торговців

Кіровоградська міська рада

Покінчити раз і назавжди з вуличною торгівлею у невстановлених місцях можливо лише за умови консолідованих дій міської влади, органів міліції, податкової інспекції, санітарних та ветеринарних служб обласного центру.

Про це заявив на робочій нараді, присвяченій питанню ліквідації торгівлі у невстановлених місцях директор департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку Микола Цуканов. За його словами, проблема незаконної торгівлі в Кіровограді має не тільки соціальний, але і суттєвий економічний аспекти, оскільки річні обсяги необлікованої продукції, що реалізується на вулицях міста, вимірюються мільйонами гривень.

Учасникам наради, на яку були запрошені керівники УМВС, податкової інспекції, податкової міліції, служб захисту прав споживачів, санітарно-епідеміологічної станції, управління ветеринарної медицини, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники ЗМІ, були продемонстровані справді шокуючі сюжети розквіту торгівлі просто з тротуару продуктами харчування, тютюновими та алкогольними виробами в різних мікрорайонах Кіровограда, у тому числі - біля закладів освіти та охорони здоров’я.

Коментуючи кадри відзнятих робочими групами під час рейдів відеоматеріалів, заступник директора департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку Володимир Каленчук повідомив, що по місту здійснюють торгівлю цигарками та іншими товарами без дозвільних документів та державної реєстрації понад 70 осіб.

За словами Володимира Калинчука, з однієї торгової точки щоденно реалізується від 20 до 50 пачок цигарок по ціні від 4 до 12 грн. за пачку, в середньому - 35 пачок по 7 грн. За орієнтовними підрахунками, щомісячно по місту реалізується понад 73 тисячі пачок цигарок на суму понад 500 тисяч гривень, за рік - відповідно 882 тисяч пачок на 6,2 мільйона гривень.

Учасниками рейдів виявлено також 17 точок з продажу горілки власного виробництва (самогону). При проведенні спостереження біля колишнього ринку «Август» було встановлено, що за 2 години 4 особи продали близько 12 літрів самогону, що становить в середньому за день 100 літрів, за місяць – 3000 літрів.

Широко розгалужена мережа торгівлі незаконної торгівлі рибою, молоком і молокопродуктами, грибами, птицею, кров’яною ковбасою, тортами та пиріжками домашнього приготування.

За підсумками проведених рейдів, наголосив Володимир Калинчук, необхідно визнати, що робота робочої групи у тому складі, як вона є, не може дати позитивних результатів щодо ліквідації торгівлі у невстановлених місцях: адже її учасники не мають законодавчо визначених повноважень стосовно цього, за винятком працівників спецінспекції, які наділені правом складати адмінпротоколи тільки про порушення Правил благоустрою міста Кіровограда. Тож сьогодні всі служби, представники яких є присутніми на нараді, повинні змінити ставлення до проблеми вуличної торгівлі та використати в повному обсязі надані законом повноваження по ліквідації «стихійної» торгівлі в Кіровограді.

Багато нарікань на недостатню активність співробітників міліції висловив начальник спецінспекції Віктор Іванов. На його думку, правоохоронці поступового усунулися від проведення такої роботи, і діяльність рейдових груп звелася нанівець.

Присутній на нараді заступник начальника УМВС України в Кіровоградській області Олександр Спінул визнав критику його відомства достатньо справедливою і пообіцяв, що працівники міліції будуть відтепер постійно брати участь в рейдах. Олександр Спінул повідомив також, що він готовий розробити програму комплексних заходів боротьби з незаконною торгівлею і вже через місяць можна буде оцінити результати її реалізації.

Начальник управління захисту прав споживачів в Кіровоградській області Юрій Арбатов звернув увагу учасників наради на те, що боротьба з реалізаторами товарів на вулицях – це рубка «хвостів», а цілити необхідно в голову, тобто примусити відповідати тих, хто організує прибутковий для себе бізнес. А для того, щоб ефективно виявляти організаторів, головний санітарний лікар міста Іван Касьяненко запропонував активніше впроваджувати такий метод боротьби, як конфіскація товару.

Інтенсивний розвиток вуличного бізнесу Микола Цуканов назвав викликом для влади - і влада сьогодні готова його прийняти. За результатами наради міський голова Володимир Пузаков видасть першочергові доручення з питань ліквідації торгівлі у невстановлених місцях, а звітувати про свою роботу виконавці будуть щотижнево на понеділкових апаратних нарадах міського голови.

Читайте також:

Фото — Автомир

Теги новости:
торговля
уличная торговля
стихийная торговля
торговля самогоном
продукты питания
санстанция
Кировоградский горсовет
Николай Цуканов
Виктор Иванов
Владимир Пузаков

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS