Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді знову розглядатимуть питаня про перейменування містаУ Кіровограді знову розглядатимуть питаня про перейменування міста

Кіровоград.proUA.com

Кіровоградська міськрада вирішила провести 27 квітня громадські слухання про перейменування міста.

Рішення коментують голови фракцій «Нашої України» і Соціалістичної партії у міськраді та Кіровоградський міський голова Володимир Пузаков.

Голова фракції «Нашої України» у Кіровоградській міськраді Олександр Дануца: «Я особисто і наша фракція вже давно однозначно вирішили підтримати ініціативу про перейменування міста. Ми переконані, що місто, до якого не має ніякого відношення така історична особистість, як Кіров, не повинен називатися його ім`ям. До того, ж з огляду на його біографію - вбивці, який відправив на той світ безліч людей, в тому числі і наших співвітчизників.

Ми вважаємо, що місто повинно називатися Єлисаветградом. Саме так, через «с», а не через «з» - тобто на честь святої Єлисавети, а не цариці Єлизавети. І, не зважаючи на те, що, як пояснили нам юристи, є всі можливості прийняти рішення про перейменування міста на сесії міської ради, ми будемо наполягати на проведенні після громадських слухань референдуму. Міська громада має сказати своє слово. Особисто я - за проведення референдуму паралельно з найближчими виборами, швидше за все - до місцевих рад. Так вдасться заощадити гроші, витратившись лише на друк бюлетенів».

Голова фракції Соціалістичної партії у Кіровоградській міськраді Олена Костенко: «Може, й потрібно перейменовувати місто - і не обов`язково на Єлисаветград, до речі. Але не тепер. Яка зараз економіка міста? Нестабільна. Фракція соціалістів ще в минулому році, коли піднімалося питання про перейменування, просила міськрада пояснити, у скільки це обійдеться місту та його жителям. Відповіді до сих пір немає. А кожній родині треба буде витратитися на внесення змін до документів, кожній юридичній особі - на те ж саме. І хтось зробить на цій проблемі бізнес, причому бізнес, як зазвичай, вийде зі стін міськради.

Багато хто говорить, що практично всі проблеми Кіровограда - від його назви. Мовляв, як корабель назвеш... Я думаю, що від назви міста його економіка не залежить. В усіх українських містах, як би вони не називалися, - практично однакові економічні проблеми. Ми вже перейменували вулицю Луначарського на Чорновола - і що? Тепер юридичним особам і просто мешканцям вулиці необхідно витрачати гроші на зміни у документах.

Крім того, я не впевнена, що заплановані міськрадою громадські слухання насправді відбудуться. Були вже такі слухання з приводу вартості комунальних послуг. Просто підробили документи нібито проведених слухань - і підвищили комунальні платежі. Тому резюме таке: це не те питання, де можна рубати з плеча. Для початку його потрібно досконально вивчити, все порахувати, а потім вже приймати зважене й обдумане рішення».

Кіровоградський міський голова Володимир Пузаков: «Я не можу ось так от сказати, за я чи проти перейменування міста. Сесія міської ради прийняла рішення провести громадські слухання - от нехай жителі міста і визначають, як йому називатися. Визначимо місце, де ці слухання проводити - швидше за все, це буде приміщення кінотеатру «Зоряний», - підведемо підсумки і вже на їх підставі будемо приймати остаточне рішення. А свою особисту думку про необхідність перейменування я не хотів би висловлювати».

Обговорення на Кіровоградському форумі:

Читайте також про перейменування Кіровограда:

Андрій Лисенко

Теги новости:
переименование Кировограда
Елисаветград
Александр Дануца
Владимир Пузаков
Елена Костенко
Кировоградский горсовет

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS