Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Гості з Німеччини подарували кіровоградському дитбудинку ігровий майданчикГості з Німеччини подарували кіровоградському дитбудинку ігровий майданчик

Вечірня газета

Минулого тижня в Кіровоград приїхала делегація з міста Бремергафена (федеральна земля – Бремен) на чолі з представником благодійного фонду "ХІОП" Мариною Каргошею. До її складу увійшли директор з навчальної частини школи-майстерні Бремергафена Герхардт Лірш, викладач цієї школи Біргіт Еліас та восьмеро їхніх вихованців.

Німецькі гості зустрілися з міським головою Володимиром Пузаковим та директором гуманітарного департаменту – заступником міського голови Валентиною Пупишевою, відвідали кілька навчальних закладів Кіровограда. Як зазначив міський голова, плідна співпраця між Бремергафеном та Кіровоградом триває вже давно і спрямована вона насамперед на підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За кошти благодійного фонду "ХІОП" з 1998 року щорічно кілька десятків вихованців "Барвінку" влітку відпочивають у Німеччині (протягом 1999-2002 років фонд організовував ще й табори відпочинку для дітей-сиріт у селі Оникієвому Маловисківського району). За ці ж роки фонд надіслав до Кіровоградської лікарні швидкої медичної допомоги вісімсот тонн гуманітарної допомоги – в основному медичне обладнання.

Цьогоріч з ініціативи Лізи Каргоші та радника з питань освіти і культури міської ради Бремергафена Райнера Пауленца до названих добрих справ фонду додано й візит викладачів та учнів бремергафенської школи-майстерні. У ній здобувають середню освіту та робітничу спеціальність так звані "важкі" підлітки. Школа зорієнтована передусім на трудове виховання, а сам заклад здійснює виробничу діяльність здебільшого на замовлення міської ради.

Протягом двох тижнів перебування в Кіровограді гості встановлять на ігровому майданчикові дитячого будинку "Барвінок" привезене з Німеччини ігрове обладнання, спілкуватимуться з вихованцями цього закладу, а також Кіровоградської школи-інтернату, ознайомлюватимуться з різними царинами життя наших міста й області.

Разом з Валентиною Пупишевою та студентами-перекладачами члени делегації побували в селі Крупському Кіровоградського району, де знаходиться кладовище перепохованих загиблих в Україні німецьких військових та дитячий будинок "Надія", зведений за кошт німецького благодійного фонду "Цистерна". На названому цвинтарі (одному з кількох подібних в Україні) покояться останки близько 25 тисяч загиблих. Їх сюди звозять і досі, а ідентифікують за іменними медальйонами, знайденими разом з останками. Опікується облаштуванням таких кладовищ заснована ще після завершення Першої світової війни організація – Німецький народний союз, – члени якої перепоховують знайдених у різних країнах загиблих під час воєн німецьких військовиків.

Дорослі й діти зі школи-майстерні оглянули цвинтар, послухали розповідь директора дитбудинку "Надія" Петра Драєра про діяльність Німецького народного союзу, поклали квіти до пам'ятника полеглим у війнах німцям та на одну з братських могил, де якраз знаходилися під відкритим небом щойно привезені контейнери з останками загиблих.

Поспілкувалися наші гості й з дітьми-сиротами з дитбудинку "Надія", яких там зараз перебуває чотирнадцятеро. З ними живуть п'ятеро дорослих, що доглядають за сиротами й спрямовують їх на богоугодні справи (благодійний фонд "Цистерна" є релігійною організацією).

Також бремергафенці побували у професійному ліцеї №2 і взяли участь у "круглому столі" на тему молодіжного співробітництва, що відбувся на факультеті іноземних мов КДПУ імені Володимира Винниченка.

Юрій Лісниченко

Теги новости:
благотворительность
гуманитарная помощь
дети-сироты
международные связи
Вторая мировая война
Владимир Пузаков
Валентина Пупышева

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS