Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Чи безпечно купувати дитячі іграшки на базарі?Чи безпечно купувати дитячі іграшки на базарі?

Вечірня газета

На жаль, гасло "Усе найкраще – дітям!" у наш час не завжди актуальне. Ні підвищені вимоги стандартів щодо безпеки та якості, ні відчайдушне бажання батьків захистити життя та здоров’я своїх найдорожчих чад не здатні поставити надійний заслін напливу неякісних та небезпечних товарів на ринку продуктів харчування, іграшок, дитячих розваг. Про це свідчить, зокрема, кількість скарг на якість дитячих товарів, що надходять до відділу захисту прав споживачів департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку Кіровоградської міської ради. Лише за останній тиждень їх отримано кілька.

Так, до відділу звернулася мати, малюк якої ледь не загинув через м’яку іграшку, придбану на одному з кіровоградських ринків. Дитина, котрій ще не виповнилося і двох років, граючись цією іграшкою, розірвала її (уявіть, як вона була пошита, якщо це було під силу такому маленькому хлопчику!), і з неї висипався поролон. Дитина запхала його собі у носа і трохи не задихнулася. Виймати поролон з дихальних шляхів малюка довелося у лікарні.

Інша мати принесла до відділу баночки з дитячим пюре, придбаним в одному з кіровоградських супермаркетів. Коли батьки їх відкрили, виявили, що пюре запліснявіло (скоріше за все, або закінчився термін придатності продукції, або вона неправильно зберігалася).

У зв’язку з цими зверненнями фахівці відділу захисту прав споживачів разом зі спеціалістами обласного управління захисту прав споживачів та міської санепідстанції перевірили дотримання правил реалізації дитячих іграшок і товарів дитячого харчування. Символічно, що відбулося це у Міжнародний день захисту дітей - 1 червня. Як повідомила начальник відділу захисту прав споживачів Алла Шерстньова, фахівці перевірили товари на Центральному ринку, на ринку "Ідеал-плюс" та в магазині "Фея", що біля ринку "Черемушки", і виявили ряд типових порушень. Зокрема, на дитячих іграшках відсутня необхідна інформація про товар або ця інформація подається на недоступній для покупця мові; немає документів, що засвідчували б походження та якість товарів, іграшки швидко розламуються, мають неприємний запах.

Наприклад, у магазині "Фея" жінка придбала ляльку, в якої не розплющується одне око, а коли дитина почала нею гратися, в ляльки відразу відпала рука, іграшка мала неприємний запах. Під час перевірки продавці не змогли надати документи, які підтверджують якість цієї ляльки. На ринку "Ідеал-плюс" з шести перевірених найменувань дитячого харчування на два не було надано документів, що підтверджують якість та безпеку продуктів, одне найменування було знято з продажу як таке, що не відповідає вимогам нормативної документації. Подібні порушення виявлено і на Центральному ринку: інформація на упаковці дитячих іграшок іноземного виробництва була надрукована на не зрозумілій для споживача мові, також були відсутні документи, які засвідчують якість та безпеку товару. Перевірки тривають.

А батькам дітлахів фахівці радять пам'ятати наступні правила вибору іграшок:

1. Не женіться за дешевизною! Як правило, продукція відомих виробників, яка продається в спеціалізованих магазинах, відрізняється вищою якістю. Будьте особливо уважні, купуючи іграшки на ринку та в інших тимчасових торговельних закладах.

2. Вимагайте у продавця інформацію про товар й інструкцію з користування. Усі застереження щодо експлуатації виробу повинні бути на зрозумілій вам мові.

3. М’які іграшки і ляльки мають бути придатні для прання. Очі, гудзики, кнопки та інші дрібні деталі повинні бути міцно закріплені.

4. Не купуйте іграшки з неміцної пластмаси, які легко ламаються. Дітям, молодшим трьох років, слід придбавати особливо міцні іграшки, які не ламаються, коли ними б’ють об щось, кидають і гризуть їх.

5. Відразу викидайте поліетиленову упаковку іграшки, а також зіпсовані іграшки.

6. Видаліть усі пластмасові й паперові етикетки та кріплення для них. Дрібні деталі, які можуть відірватися і потрапити до рота дитини, небезпечні. Будьте обережні з дрібними іграшками-сувенірами з шоколадних яєць. Вони можуть бути небезпечні при потраплянні дитині до рота.

7. Брязкальця, кільця для прикусу й інші іграшки для дітей не повинні мати приклеєних деталей, якими може вдавитися малюк.

8. Добре помніть іграшку. Як правило, небезпечний для дитини наповнювач (наприклад, пластмасові кульки) видає хрускіт або ж відчувається його сипка консистенція. Поцікавтесь у продавця, чим наповнена іграшка. На ній не повинно бути слабких швів, які можуть розірватися.

9. М’ячики та інші круглі іграшки мають бути діаметром не менше 5 см.

10. Ставтеся з підозрою до м’якої пластмаси з неприємним запахом, оскільки це може свідчити про вміст у ній шкідливих речовин.

11. Крейда, кольорові олівці, фломастери та інші подібні предмети повинні бути призначені для маленьких дітей. Ручки та олівці для дорослих можуть бути небезпечні, якщо малюк їх смоктатиме, лизатиме і малюватиме ними на шкірі.

12. Мотузочки на іграшках, на дитячому ліжечку і колясці не повинні бути довшими, ніж 22 см, інакше вони можуть обмотатися навколо шиї дитини.

13. У віці приблизно 6 місяців, коли дитина починає підніматися, спираючись на руки або на коліна, слід прибрати іграшки, натягнуті над дитячим ліжечком. Були випадки, коли діти повисали на них, ризикучи задушитися.

14. Намайтеся уникати іграшок, що видають гучні звуки. Пістолети, мобільні телефони й іграшки-пискавки можуть пошкодити слух дитини.

Читайте також:

Обговорення на Кіровоградському форумі:

Олена Колесниковичв, фото — Gettyimages.com

Теги новости:
защита прав потребителя
товары для детей
торговля
Алла Шерстнева

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS