Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Кому дістанеться кіровоградський «центр сатаністів»?Кому дістанеться кіровоградський «центр сатаністів»?

весь Кіровоград

«Колізей» біля ДЮЦу: легше покинути, ніж тягнути далі. Так у кількох словах можна охарактеризувати ситуацію, що склалася навколо сумнозвісної недобудови біля обласного центру дитячо-юнацької творчості у Кіровограді.

Напіврозвалена будівля, яка перебуває у приватній власності, вже сім років є предметом судових позовів та популізму. Керівництво обласного ДЮЦу хоче, щоб будівля, яка планувалася як школа на 1179 учнівських місць, а також ділянка землі у 1,79 гектари, були повернуті у комунальну власність та перетворені на центр дозвілля для молоді.

Компанія-власник будівлі ВАТ «Аерохолдінг», яка у 2004 році заплатила за об’єкт 900 тисяч гривень, акт на землю і, відповідно, можливість щось там будувати, отримали лише у 2009 році. Справа в тім, що будівлю продавала обласна рада, а акт на землю видавала міська рада. Через непорозуміння між політиками та чиновниками підприємці отримали можливість почати будівництво зі значною затримкою. Крім того, у листопаді 2009 року ВАТ «Аерохолдінг» направив до Господарського суду області позовну заяву, щоб у договір купівлі-продажу були внесені зміни – а саме, щоб компанія могла завершити будівництво об’єкту без збереження його профілю. Такий крок загалом зрозумілий – жодна приватна компанія не купить будівлю, щоб перетворити її на школу. Може йтися лише про торгівельний або розважальний комплекс, який приноситиме власнику дохід. Наприклад, так сталося з недобудовою біля готелю «Турист», де мав бути театр, а зараз розташовані магазини, кінотеатр, центр для дітей, більярдний та нічний клуби.

У зв’язку зі спробою змінити умови договору купівлі-продажу регіональне відділення Фонду державного майна подало зустрічний позов – про розірвання договору купівлі-продажу об’єкту із ВАТ «Аерохолдінг», але Господарський суд Кіровоградської області відхилив обидві позови. Натомість Кіровоградська обласна рада погодилась продовжити ВАТ «Аерохолдінг» терміни добудови об’єкту на три роки, і це рішення підтвердив Дніпропетровський апеляційний суд, відхиливши скаргу Фонду державного майна. Суд зобов’язав Фонд скласти додаткову угоду із ВАТ «Аерохолдінг» і внести у неї пункт: «Завершити будівництво об’єкту протягом трьох років».

Нині обласне управління освіти на науки вважає за недоцільне створювати на базі недобудованого об’єкту обласний центр дозвілля молоді – зважаючи на те, що дане приміщення знаходиться у приватній власності. Експерти також говорять, що у разі розірвання договору з обласного бюджету доведеться повернути не тільки 900 тисяч гривень, які сплатили підприємці, а й витратити ще як мінімум півмільйона на експертизу та проектно-кошторисну документацію. Не кажучи вже про десятки мільйонів гривень на те, щоб довести будівлю до ладу та 5-7 мільйонів щороку у майбутньому – на утримання приміщення (газ, опалення, електроенергія тощо).

Чи є кошти в області на такі витрати зараз, коли серйозної уваги і фінансування вимагають програми будівництва доступного житла, ремонти ФАПів у сільській місцевості і доріг по всій Кіровоградщині? Мабуть, немає. Зрозуміло, що є певні об’єкти, які і утримувати важко, і кинути шкода. Наприклад, будинок культури у селі Панчеве або сільські школи, позраховані на 100-150 учнів, де навчаються зараз по 20 діток. Але ці об’єкти, принаймні, знаходяться у комунальній власності. І є бачення того, як повернути їх до життя. Десь – за рахунку коштів меценатів, десь – через створення опорних шкіл і купівлю шкільних автобусів. А недобудова біля обласного ДЮЦу – це монстр, який зараз законно закритий у клітці приватної власності, а у разі повернення у комунальну власність (обласна рада рубатиме з плеча? адміністрація відбиратиме вже продане? влада давитиме на суди?) той монстр вчепиться зубами в обласний бюджет і вигризе з нього такий шмат, що жодні надходження від податків їх не покриють...

Читайте також:

Фото — Р.К.С.

Теги новости:
строительство
бюджет
образование
суд
ДЮЦ
досуг
детское творчество

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS