Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Пенсіонерів Кіровоградщини безкоштовно навчать «висіти» в ІнтернетіПенсіонерів Кіровоградщини безкоштовно навчать «висіти» в Інтернеті

Новини Кіровоградщини

У вересні навчальний рік розпочнеться не тільки для школярів і студентів – бабусі та дідусі також підуть навчатися до школи. Правда, не до звичайної, а до своєї – вищої народної. Саме такі навчальні заклади з’являться у всіх районах області. Отож відтепер на нелегке запитання «Чим зайнятися на пенсії?» є впевнена відповідь: «Звичайно ж, освітою!»

Щороку на планеті, за даними вчених, інформація оновлюється на 15%. Тобто навіть молодь, наприклад 23-25 років, уже володіє застарілими даними. Життя стрімко крокує вперед – на зміну нетбукам прийшли планшети, альтернативою для книг стали рідери, все більше полиці магазинів заповнюють смартфони, відсуваючи звичайні стільникові телефони... Багато хто не встигає за прогресом, а в першу чергу це стосується людей похилого віку.

Тому обласна влада поставила собі мету: забезпечити пенсіонерів необхідними сьогодні знаннями, надати можливості для самореалізації, розкрити їхній потенціал та стимулювати творчу активність, щоб вони стали повноцінними учасниками сучасного життя. Саме для досягнення цих намірів і відкриються незабаром вищі народні школи, в яких усі охочі зможуть отримати додаткову освіту в найрізноманітніших сферах діяльності.

Детальніше про навчальний процес і набір учнів до навчальних закладів «для дорослих» Новинам Кіровоградщини розповіла начальник управління культури й туризму облдержадміністрації Валентина Животовська.

− Валентино Григорівно, як виникла ідея створити вищі народні школи на Кіровоградщині?

− Вона народилася під час міжнародного форуму «Креативне місто», який проводився в нашому місті у грудні минулого року. У ньому брала участь гостя з Санкт-Петербургу Ніна Літвінова, яка презентувала досвід Петербурзької вищої народної школи. Тоді за ініціативи і підтримки губернатора Сергія Ларіна та першого заступника голови обласної ради Олександра Шаталова ми вирішили створити такі навчальні заклади в усіх районах області, адже у Кіровограді вища народна школа вже існує декілька років, має позитивний досвід і багато охочих отримати додаткову освіту.

− На якому етапі зараз знаходиться реалізація проекту?

− Вже зроблено перші організаційні кроки. 10 травня ми провели семінар за участі представників влади, працівників бібліотек і методистів із питань освіти. Ми вирішили підійти до цього питання системно, щоб люди бачили і мали розуміння, що це за проект і що з ним робити.

Зараз ми працюємо над положенням вищої народної школи, аби були чітко визначені напрямки діяльності кожної галузі.

Ми зустрічалися з представниками Кіровоградської вищої народної школи, і вони погодилися працювати з нами. Вже з 15 червня ми будемо виїжджати до кожного району і зустрічатися з місцевими креативними групами для обговорення актуальних питань. На цих зборах будуть присутні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, люди, які координуватимуть цю роботу, та волонтери. Групи почнуть формуватися найближчим часом.

Наступним етапом втілення проекту в життя стане підбір викладачів і визначення специфіки навчання, відповідно до інтересів учасників вищих народних шкіл.

Потрібно відзначити, що громадська організація «Інформаційно-ресурсний центр» активно займається пошуком коштів від міжнародних благодійних структур на реалізацію проекту і вже має позитивні результати. Я сподіваюсь, що завдяки цьому ми зможемо гарно обладнати вищі народні школи, щоб навчання проходило на гарному рівні.

− Де будуть розташовані вищі народні школи?

− Базовими місцями для них стануть бібліотеки, адже вони доступні, й люди звикли туди йти для отримання інформації. До того ж у нас уже декілька років поспіль існує проект «Мережа громадянської освіти», в рамках якого відкрилися інформаційно-ресурсні центри в 25 районних і міських бібліотеках області, щоб кожен охочий мав безкоштовний доступ до комп’ютеру та Інтернету. Також на базі бібліотек працюють комп’ютерні курси. Тому відкриття народних шкіл буде логічним продовженням надання додаткової освіти в області. Ми починали цей проект для громадських організацій, але потім зрозуміли, що це необхідно кожному жителю Кіровоградщини.

В Кіровограді ж з нового навчального року вища народна школа розташовуватиметься у Будинку вчителя на вулиці Дворцовій.

− Які предмети викладатимуться?

− Кожен зможе обрати той напрямок, який його цікавить. Взагалі їх декілька − іноземні мови, комп’ютерна грамотність, основи фізичного здоров’я, краєзнавство. У кожному регіоні ми проведемо соціологічні опитування і таким чином визначимо потреби місцевого населення. А навчальні курси допоможе розробити управління освіти облдержадміністрації.

− Скільки коштуватиме навчання у вищій народній школі?

− Воно буде абсолютно безкоштовним.

Теги новости:
образование
досуг
интернет
социальная защита

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS