Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді встановлять пам'ятник Ігорю ТаммуУ Кіровограді встановлять пам'ятник Ігорю Тамму

Новини Кіровоградщини

Пам’ятник лауреату Нобелівської премії з фізики Ігорю Тамму, випускнику Єлисаветградської чоловічої гімназії встановлять в Кіровограді на День міста.

Про це повідомив ініціатор проекту, доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педуніверситету імені В. Винниченка Микола Садовий.

За його словами, кошти на виготовлення пам’ятника надав голова наглядової ради ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій» Євген Бахмач.

«Він «загорівся» цією ідеєю. Пам’ятник вже виготовлений львівськими майстрами. Хочу віддати належне Євгену Степановичу та Тетяні Смірновій (заступник гендиректора НВП — НК), як організатору цієї копіткої роботи», — зазначив Микола Садовий.

Викладач також зауважив, що наразі невідомо, де стоятиме скульптура. На його думку, пам’ятник повинен стояти біля будівлі колишньої гімназії, але є ідея встановити його біля заводу «Радій».

Довідка. Ігор Тамм народився 8 липня (за старим стилем 26 червня) 1895 року у Владивостоку. Походив з німецької родини, що переїхала до Росії в середині 19 століття. У 1898 році родина переїхала до міста Єлисаветграда (нині Кіровоград). Закінчив Єлисаветградську чоловічу гімназію в 1913 році.
У 1958 році радянським фізикам Тамму, Франку і Черенкову була присуджена Нобелівська премія з фізики за дослідження теорії випромінювання Черенкова-Вавилова.

Теги новости:
выдающиеся земляки
наука
Николай Садовой
достопримечательности Кировограда
памятник

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS