Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

На Кіровоградщині відкриється перша сонячна електростанціяНа Кіровоградщині відкриється перша сонячна електростанція

Gazeta.ua

Енергетична стратегія України до 2030 року передбачає зниження імпорту енергоресурсів за рахунок енергозбереження. Так, у Кіровоградській області працює кілька підприємств, що виготовляють альтернативне паливо – пілети і брикети із сільгоспвідходів. Цього року подібним паливом опалюватиметься 21 навчальний заклад області. Енергію вітру використовують і окремі домогосподарства Кіровоградщини. Проте перше значне вливання в енергосистему України область почне здійснювати восени. До жовтня ввійде в експлуатацію сонячна фотоелектростанція у селі Іванівка Новоукраїнського району.

Площа майбутньої фотоелектростанції - 2,7 гектара. Очікується, що вона буде продукувати 1,3 мегавата електроенергії, що її постачатиме в електромережу України.

Власник Сергій Омельяненко розповідає, що якби дана фотоелектростанція була розміщена в Криму, то окупилася б вже за чотири роки, а на Кіровоградщині - лише за чотири з половиною. Причини у тому, що в нас менше первинної сонячної енергії. Проте і в хмарну погоду, і в зимову негоду сонячні батареї черпатимуть природну енергію. Самі сонячні панелі завжди теплі, тому сніг на них одразу танутиме. Вони практично самоочисні. Сніг може затриматись уночі, але з першими променями сонця зійде.

Щоб створити таку електростанцію, перш за все довелось подати всі необхідні папери для отримання землі за цільовим призначенням. Весь процес зайняв близько двох місяців. Власник зізнається, що півтора місяці, незважаючи на зібрані папери, справа стояла на місці, проте з допомогою керівництва області потім вирішилась буквально за два тижні.

"Наступним вагомим кроком були договори з „Обленерго", адже ми буде використовувати їх лінії, щоб закачувати електроенергію. А на завершальному етапі необхідно буде отримати ліцензію і затвердити зелений тариф для нашого господарства по продажу електроенергії з Національною комісією з питань електроенергетики", – розповідає пан Омельяненко.

Директор фірми-підрядника "Рентехно" Дмитро Лукомський розповідає, що за найоптимальніших умов станція зможе забезпечувати енергією весь Новоукраїнський район. Але якщо порівнювати наприклад з атомною електростанцією, то потужність Іванівської електростанції дорівнює лише одній сотій атомного блоку. Великим плюсом сонячної енергетики є те, що в ній відсутні механічні деталей і двигунів. Такі об'єкти є екологічними, швидко монтуються і не пошкоджують ґрунти, переконують підрядники.

Анастасія Дзюбак

Теги новости:
экология
строительство
энергетика
электроэнергия
Новоукраинский район

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS