Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді презентували серію книг «Єлисаветградське коло»У Кіровограді презентували серію книг «Єлисаветградське коло»

Новини Кіровоградщини

Презентація перших книжок серії «Єлисаветградське коло» відбулося у приміщенні Кіровоградського машинобудівного коледжу сьогодні, 14 вересня.

Участь у презентації взяли директор Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ Микола Сторожук, перший заступник голови облради Олександр Шаталов, секретар міської ради Ігор Волков, донька Арсенія Тарковського Марія, краєзнавець, лауреат Кіровоградської обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова Олександр Чуднов, директор ТОВ «Імекс-ЛТД» Тамара Самиляк.

Із презентаційними виступами до присутніх зверталися автори книг та ті, хто має відношення до їхнього створення: доценти КДПУ ім. В.Винниченка Ірина Чернишенко та Сергій Шевченко, старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Костянтин Шляховий, учителька української мови та літератури гімназії ім. Т.Шевченка Оксана Борисова, рецензент видання, професор Григорій Клочек, голова Кіровоградської обласної спілки письменників Василь Бондар, художник Андрій Надєждін та ін.

Книги, що були презентовані, вийшли накладом по 1000 примірників (всього 7000 книжок). Їхнє видавництво (близько 192 тисяч гривень) повністю профінансував обласний бюджет.

Короткий опис виданих книжок:

Ірина Чернишенко. Михайло Завадський – педагог, громадянин, сенатор. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. - 132 с.: іл. (сер. «Єлисаветградське коло»).

Це перша докладна розповідь про життя та ідеї видатного педагога і громадського діяча Михайла Ромуловича Завадського (1848-1926). Його натхненна праця уособлює краще в житті славетної Єлисаветградської реальної школи кінця ХІХ століття. Згодом, у ХХ столітті, вже як сенатор та законодавець, попри різні випробування долі він і серцем, і розумом залишався вченим, учителем, гуманістом.

Воспоминания врача Натана Ширмана. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 234с.: іл. (сер. «Єлисаветградське коло”).

Бути самим собою, говорити світу: «Я – єврей», «Я – українець», «Я – росіянин», цінувати Знання, бути трудівником Просвітництва, любити Книгу ... Як це важко, але як це важливо! Не революції рятують світ від загибелі, а чесна і наполеглива праця. З цим переконанням жив на землі цікавий звичайний чоловік Натан Ісаакович Ширман (1869-1944) – лікар і вчитель. У роки страшної війни далеко від свого рідного Єлисаветграда - Зінов’євського - Кірово - Кіровограда в стародавньому місті Рязані він не дописав свою «біографію для дочки», яку ми лише нині – в іншій країні, в іншому столітті – публікуємо повністю, доповнивши його власну розповідь «про час і про себе» сторінками з рукопису Марії Сергіївни Плахотіної (1908-1998).

В ім’я України: Василь Нікітін: листи, статті, спогади. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 106 с.: іл. (сер. «Єлисаветградське коло»).

До збірки увійшли архівні, мемуарні, епістолярні, газетні джерела, які розкривають сторінки життєвого шляху та подвижницької українофільської діяльності окружного судді, нотаріуса, першого голови єлисаветградської «Просвіти», вчителя, репресованого в сталінські часи В.О. Нікітіна. Також вміщено окремі дані з біографій його дітей, зокрема Фауста (лауреата Держпремії СРСР) та Юрія (актора студії О. Довженка, репресованого).

Полиновий мед. Євген Маланюк, Олександр Семененко, Кирило Емануель: поезії – спогади – листи – світлини. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 210 с.: іл. (сер. «Єлисаветградське коло»).

Є. Маланюк, О. Семененко, К. Емануель – поет, правник, воїн. Три долі, три непересічні особистості на тлі історії ХХ століття та досягнень і падінь людини-творця. Їх єднала трагедія вигнанців з Рідної Землі, любов до свого народу, дієва пам’ять про минуле, шана до прадідів, дідів та батьків, віра в майбутнє України. Жив цим і дослідник нашої культури Леонід Васильович Куценко (1953-2006) – збирав по світах архіви наших земляків, повертав Батьківщині її кращих синів. Відлунням буття поряд із нами його небайдужого серця і є ця книга.

Генерал Александр Самсонов: возвращение: материалы к биографии. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 196 с.: іл. (сер. «Єлисаветградське коло»).

Книга розповідає про особистості А.В. Самсонова (1859-1914) – видатного військового і державного діяча кінця XIX – початку ХХ століття. На її сторінках вперше представлені матеріали, що нині є бібліографічною рідкістю, а також документи, спогади сучасників і свідоцтва земляків генерала, які раніше не публікувалися і знаходяться у фондах державних архівів та приватних зібраннях як Росії, так і України.

Анатолий Василенко. Любовь наша, Отечество! Барковские, Прохоровы и Соколовы-Бородкины в истории и памяти. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 202с.: ил. (сер. «Єлисаветградське коло»).

Книга Анатолія Василенка повертає із забуття праці і дні, мрії та прагнення представників кілька поколінь в минулому знаменитих прізвищ – Барковських, Прохорових, Соколових-Бородкіних. Вони втілювали собою ділову активність провінції, столиці, імперії. Вміючи заробляти, щедро витрачали значні кошти на просвітництво та благодійність, бо вірували: «Не хлібом єдиним живе людина!».

Книга Йосипа Поліщука (1940-1943). – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. – 278 с.: іл. (сер. «Єлисаветградське коло»).

«Книга Йосипа Поліщука (1940-1943)» – важливий і чесний історичний документ, непересічний літературний твір, що вперше, з часу написання, виходить друком у повному обсязі. За рукописом текст готували в 2003-2011 роках Василь Бондар і Олександр Чуднов. Публікація ж відбувається з нагоди 70-ї річниці від дня початку Великої Вітчизняної війни, що безжалісно нищила мрії цілих поколінь наших співвітчизників.

Фото — Новини Кіровоградщини

Теги новости:
литература
краеведение
выдающиеся земляки

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS