Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:



Новости Кировограда

Геноцид чи розпалювання ворожнечі?Геноцид чи розпалювання ворожнечі?

Прес-служба ОДА

Про випадок, що мав місце у Несватківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Олександрівського району Кіровоградської області і який згодом переріс у конфлікт між двома педагогами, повідомляли різні засоби масової інформації, в тому числі і всеукраїнські.

Для розгляду ситуації, що склалася у школі, за дорученням голови обласної державної адміністрації Едуарда Зейналова, там побувала комісія у складі депутата обласної ради, стажера на посаду начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Віктора Громового, спеціаліста цього управління Анжели Кирилюк та заступника голови обкому профспілки працівників освіти і науки Сергія Петрова. Члени комісії зустрічалися із начальником відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації Володимиром Зубахою, головою Олександрівського райкому профспілки педагогічних працівників Катериною Завадою, директором Несватківської ЗОШ Любов’ю Нестройною, вчителем зарубіжної літератури цього навчального закладу Тетяною Шевченко (однією зі сторін конфлікту) та помічником прокурора Олександрівського району Вікторією Буданцевою.

За словами працівників відділу освіти та керівника навчального закладу, конфлікт між педагогами Миколою Якимчуком та Тетяною Шевченко виник ще у 1997/98 навчальному році, коли Тетяна Шевченко була звільнена з посади директора Несватківської школи.

Як повідомила помічник прокурора Олександрівського району Вікторія Буданцева, на даний час прокуратурою району порушено кримінальну справу за ст.161 ч.1 Кримінального кодексу України (розпалювання міжнаціональної ворожнечі). Справу веде слідчий прокуратури Анатолій Левенець. Потерпілими визнано Тетяну Шевченко, вчителя зарубіжної літератури, та учнів 6-го класу. Передбачається, що до суду справа буде передана у червні 2005 року. За словами Вікторії Буданцевої, заявниця Тетяна Шевченко вимагає перекваліфікувати справу за іншою статтею (геноцид) і передати її для розслідування до Служби безпеки України. За поданням прокуратури Олександрівського району від 19 травня 2005 року №1151-640 “Про усунення порушень вимог Конституції України, Законів України “Про національні меншини в Україні”, “Про загальну середню освіту”, “Про освіту”, “Про охорону дитинства”, причин цих порушень та умов, що їм сприяли” наказом по відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації від 25 травня 2005 року №78-к оголошено догани директору Несватківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Любові Нестройній (за несвоєчасне вжиття заходів по усуненню негативних наслідків антисемітських висловлювань учителем Миколою Якимчуком) та заступнику директора з навчально-виховної роботи Валентині Якимчук (за неналежний контроль за навчально-виховним процесом у навчальному закладі, що призвело до виникнення конфлікту на міжнаціональній основі).

Відділом освіти Олександрівської райдержадміністрації направлено лист від 24 травня 2005 року №365/01-19 до профспілкового комітету Несватківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з проханням дати згоду на звільнення з посади вчителя української мови та літератури Миколи Якимчука за статтею 41 КЗпП України (вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального вчинку, несумісного з продовженням даної роботи).

Засідання профспілкового комітету відбулося 1 червня 2005 року. За результатами таємного голосування (за – 1, проти – 3, утрималися – 1) профком не дав згоди на звільнення Миколи Якимчука (протокол від 1 червня 2005 року №10).

Після розмови із заявницею Тетяною Шевченко та членами сім‘ї Миколи Якимчука, який у даний час знаходиться в лікарні, встановлено, що жодна зі сторін не бачить інших шляхів вирішення конфлікту, крім судового розгляду.

Материалы на эту тему:

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS