Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:



Новости Кировограда

Нацменшини Кіровограда розповідали меру про свої проблемиНацменшини Кіровограда розповідали меру про свої проблеми

Вечірня газета

Кіровоград був багатонаціональним від дня його заснування. На перших його вулицях заселялися серби, поляки, росіяни, молдавани, представники інших націй. У нашому місті тісно переплелися культури різних народів, для яких Кіровоград став рідною домівкою.

Усього на території обласного центру на сьогодні діють чотирнадцять національно-культурних товариств, членами яких є понад чотири тисячі осіб. Серед найактивніших у плані розвитку інтеграційних процесів – обласна Руська община імені Пушкіна, відділення Всеукраїнської громадської організації "Руський рух України", обласний німецький культурний центр "Розвиток", об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія” ім. Шимановського, обласний общинний єврейський центр "Хесед Шломо", обласне вірменське товариство "Тарон" та інші.

Міська влада приділяє значну увагу питанням забезпечення прав національних меншин краю, дослухається до їхніх пропозицій, прохань та зауважень. Це у черговий раз підтвердила зустріч кіровоградського міського голови Володимира Пузакова із представниками національних меншин, яка відбулася минулого вівторка у рамках заходів, присвячених відзначенню 255-річчя Кіровограда.

– У нашому місті створені всі умови для утвердження міжнаціональної злагоди, толерантності, підтримки національно-культурних товариств різних народів, проводиться політика сприяння розвиткові національної самобутності та культури представників національних меншин, – підкреслив Володимир Пузаков. – Ця співпраця, на мою думку, буде ще тіснішою, якщо ми зустрічатимемося з вами регулярно, обговорюватимемо наболілі для вас проблеми, разом шукатимемо шляхи їх розв’язання.

Керівники національно-культурних товариств з ентузіазмом відгукнулися на пропозицію міського голови. Вони розповіли про діяльність очолюваних ними організацій, подякували міському голові особисто та місцевій владі за можливість узяти участь у заходах, присвячених Дню міста і представити свої фольклорні номери, розповіли про те, що їх турбує. У переважної більшості із них найголовніша проблема – відсутність окремих приміщень, в яких могли б функціонувати товариства. У ході обговорення виникла ідея щодо створення Дому національних культур, який би міг прихистити усі нацменшини. У ньому мають бути офісні кімнати для кожного із товариств, зали для проведення конференцій та культурних заходів, висловили побажання присутні. Ще одна пропозиція – створення союзу нацменшин у Кіровограді. Реалізація обох ідей, підкреслювали представники національно-культурних товариств, дозволить їм об’єднатися, скоординувати свої зусилля, спрямовані на збереження національних традицій, мати належні умови для розвитку, налагодити тісніший контакт із владою. Володимир Тихонович пообіцяв, що обов’язково врахує ці побажання і докладе зусиль для того, аби допомогти товариствам у цих справах. Також він пообіцяв підтримку обласному вірменському товариству "Тарон" в питанні виділення земельної ділянки для будівництва вірменської церкви (із таким проханням до нього звернувся керівник товариства Овік Мкртчян) та повернутися до розгляду питання, яке порушувалося досить давно, але так і не було вирішене, стосовно добудови приміщення під розміщення музею імені Кароля Шимановського.

Наостанок міський голова подякував присутнім за те, що вони відгукнулися на його запрошення, були під час розмови відвертими, активними і проявили щиру зацікавленість пропозицією розширення меж співпраці із владою на благо міста, і привітав їх з 255-річчям Кіровограда.

Читайте також:

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS