Кіровоградщина - сумне перше місце за кількістю онкозахворювань
Партія зелених України
Напередодні всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози, у Кіровоградському прес-клубі Реформ відбулося засідання на тему: „Жовтень – місяць знань про рак молочної залози”.
Кіровоградські Зелені намагаються з’ясувати наскільки гостро постає дана проблема на сьогоднішній день в Кіровограді та в цілому в Україні.
Як стало відомо Зеленим, фонд „Здоров’я жінки та планування сім’ї” провів опитування пацієнтів з онкологічними діагнозами. І за його результатами виявилося, що профілактика захворюваності на рак є надзвичайно гострою проблемою. Серед опитаних пацієнтів лише 22% вважають, що були добре обізнані із проблемою захворюваності на рак і стільки ж – займалися профілактикою раку: проходили регулярні профілактичні огляди у фахівців і діагностичні та лабораторні обстеження.
Ситуація із встановленням діагнозу виглядає більш-менш благополучно. Для двох третин більшості хворих правильний діагноз був встановлений протягом місяця. Основні причини несвоєчасного встановлення діагнозу: брак коштів (17%), власна недбалість (13%), медичні помилки (12%), брак часу, щоб пройти обстеження (12%) та труднощі у доступі до необхідних спеціалістів (10%).
Лікування онкологічних хвороб пов’язане із серйозними психологічними проблемами. Вже під час діагностики 40% пацієнтів відчували страх, 32% - розгубленість. Понад третина пацієнтів під час лікування відчувала приниження власної гідності. Щоправда, у першу чергу це було пов’язано із безпорадністю перед хворобою (25%) та нестачею грошей, щоб оплатити лікування (19%). Проте 8% зазначили грубе поводження лікарів.
Основна допомога хворим з боку держави полягає в основному у вигляді безкоштовного протезування (жінкам, що хворіли на рак молочної залози - 67%). В той же час інші види допомоги отримала зовсім незначна частина хворих: путівки - 16%, пільги – 17%, грошові кошти – лише 4%, а 32% не отримували взагалі ніякої допомоги. Лише 28% пацієнтів не стикалися з проблемами під час оформлення інвалідності.
Опитування ще раз підтвердило банальну істину, що в Україні насправді безкоштовного лікування немає. При цьому оплата праці лікарів виявилася найменш затратною у комплексі лікування, більше того, майже половина пацієнтів лікарям нічого не сплачувала, а серед решти кошти за послуги лікарів містяться у діапазоні від 10 до 500 гривень. Найбільші кошти йдуть на медикаменти. Під час лікування у лікарні середня сума, витрачена на ліки, дорівнює 2820 гривень, майже половина хворих витратила на медикаменти кошти у діапазоні 1000-5000 гривень, а 10% - ще більше.
«Враховуючи специфіку Кіровоградської області (через природний фактор Кіровоградщина займає одне із перших місць по Україні по кількості захворювань на рак), надзвичайно потрібні акції, які доносили б до населення необхідність і важливість діагностики, самостійної діагностики, систематичного обстеження у лікарів. Краще заздалегідь попередити хворобу, аніж потім її лікувати»,- підкреслив керівник секретаріату Кіровоградської Обласної Організації ПЗУ Микола Сальніков.
- Теги новости:
- онкология
- рак
- профилактика
- диагностика
- лечение
- экология
- рак молочной железы
- рак груди
- медицина
- заболеваемость
- статистика
Новости в тему:
- На Кировоградщине из-за врачебной халатности умерла женщина (видео) — Комсомольская правда
- До перинатального центру у Кіровограді братимуть не лише з патологіями — Гречка
- На Кіровоградщині орендарі водойм порушують закони — Новини Кіровоградщини
- На Кіровоградщині госпіталізовано більше 200 хворих на грип — весь Кіровоград
- Кировоградцы-долгожители получат денежные премии — Украинские новости
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.